Dlaczego biała herbata jest tak szczególna?

Powszechnie nazywana jest królową herbat i jednym z najdroższych napojów na świecie. Mowa jest oczywiście o herbacie w kolorze białym, która dzięki niezwyklej metodzie produkcji ma naprawdę oszałamiające zalety i wpływ na ludzkie ciało. Dlaczego zatem ten rodzaj herbaty jest tak szczególny?

Wszystko zaczyna się od zbierania

Herbata o tym kolorze swoje niezwykłe właściwości zawdzięcza przede wszystkim temu, jak jest zbierana. W ciągu roku jest zaledwie kilka odpowiednich momentów na to, żeby przeprowadzać zbiory pączków i liści, które na tym etapie są jeszcze bardzo młode. Od razu po zebraniu wszystkie liście i pączki oddawane są do suszenia, co powoduje, że biała herbata (szukaj w sklepie Kraina Herbaty) powstaje bez żadnego zbędnego etapu produkcyjnego. Jest to najmniej przetworzony napój na świecie.

Jakie działanie ma biała herbata?

Co daje jednak ten szczególny rodzaj, technika zbierania i przygotowywania herbaty? Zalety płyną przede wszystkim z faktu, że zebrane paczki i listki są niezwykle młode, a także zupełne nieprzetwarzane. Dzięki temu biała herbata zawiera znacznie więcej pozytywnych dla zdrowia substancji niż herbaty pochodzące z długiego przetwarzania.

Te niezwykle substancje to przede wszystkim przeciwutleniacze, które nie tylko znacząco zwiększają odporność ciała na zwykłe, powszechne przeziębienia, lecz także w zauważalny sposób zmniejszają ryzyko wystąpienia nawet nowotworów. Dodatkowo przeciwutleniacze mają zauważalny wpływ na lepszą kondycję czy też ładniejszą skórę.

This entry was posted in .

About

You may also like...

Comments are closed.