Earl Grey – czego nie wiesz o tej herbacie

Czym wyróżnia się herbata Earl Grey? Czy można kupić ją na wagę? Jakie zalety ma picie tego naparu?

Herbata aromatyzowana

Earl Grey jest herbatą aromatyzowaną olejkiem bergamotowym. Jest wytwarzana tradycyjnie w oparciu o herbatę czarną, chociaż na rynku znajdziemy różne odmiany tego napoju.
Cechą wyróżniającą tego napoju jest oryginalny smak i specyficzny aromat. Wpływ na to ma bergamotka, która jest cytrusowym owocem o delikatnym zapachu i gorzkim smaku. Olejek pozyskuje się natomiast ze skórki cytrusa. Okazuje się, że Earl Grey ma szereg właściwości zdrowotnych.

herbata earl grey krainaherbaty

Herbata na wagę

Miłośnicy tego aromatycznego naparu mogą skorzystać z zakupu herbaty na wagę. Znajdziemy ją w sklepach ze zdrową żywnością lub internetowych. Dobranie odpowiedniej ilości pozwoli dobrać ją do własnych potrzeb. W sklepach znajdziemy także herbaty tego typu w paczkach różnych wielkości.
Uważa się, że herbata powstała na cześć hrabiego Charles’a Grey’a. Miał on otrzymać napar w prezencie od chińskiego mandaryna, którego syna uratowali ludzie lorda Grey’a. Jakiś czas później do naparu dodano także skórkę cytryny – przyjął on nazwę Lady Grey.

Herbata Earl Grey ma wielu zwolenników i cechuje się właściwościami zdrowotnymi. Działa antystresowo i wpływa na pobudzenie układu krążenia. Niepowtarzalny smak jest kolejnym wyznacznikiem tego aromatycznego napoju. Jego popularność jest związana także ze specyficznym olejkiem bergamotowym.

This entry was posted in .

About

You may also like...

Comments are closed.