Formy do pieczenie chleba – dostępne produkty

Nowością na rynku foremek przeznaczonych do wypieków są foremki wykonane z silikonu. Z roku na rok zyskują one coraz większe uznanie wśród gospodyń domowych. Składa się na to kilka czynników – przede wszystkim wysoka jakość wykonania produktów, która bezpośrednio przekłada się na ich długą żywotność, a także prostota użytkowania. Jedynym minusem jaki posiadają silikonowe formy do chleba jest ich wysoka cena – za jakość należy jednak odpowiednio zapłacić.

Silikonowe formy do pieczenia chleba vs blaszane odpowiedniki

Formy do pieczenie chleba - dostępne produktyDo niedawna najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do wyrobów używanych przy pieczeniu chlebów była blacha. Na niejednym strychu można znaleźć jeszcze do tej pory blaszane formy używane przez babcie kilkadziesiąt lat temu. Zaletą tych produktów była przede wszystkim niska cena oraz duża dostępność. Nowoczesne rozwiązania technologiczne umożliwiły jednak stworzenie o wiele lepszego produktu jakim są formy wykonane z silikonu.

Pieczenie chleba w formach silikonowych

Silikon to materiał, który w stu procentach jest bezpieczny dla zdrowia ludzkiego – przy użytkowaniu w wysokich temperaturach nie tylko nie wydziela nieprzyjemnego zapachu ale dodatkowo nie uwalnia żadnych szkodliwych substancji. Chleby pieczone w formach silikonowych mają idealny kształt – bochenki nie ulegają odgnieceniom, a plastyczny materiał znacznie ułatwia ich wyciąganie. Forma do pieczenia chleba wykonana z silikonu nie wymaga również dodatkowego natłuszczania, dzięki czemu wypieki są o wiele zdrowsze.

Zalety silikonowych foremek

Formy do chleba wykonane z silikonu są obecnie ogólnodostępne – można je kupić niemal w każdym sklepie z akcesoriami gastronomicznymi. Utrzymanie ich w czystości także nie stanowi najmniejszego problemu – wyroby te są przystosowane do mycia w zmywarkach. Wypieki w formach silikonowych nie odbiegają ani jakością ani smakiem od tych pieczonych w blachach. Jedynie do wypieków chlebów na mocnych zakwasach warto użyć foremek glinianych ze względu na możliwe reakcje chemiczne kwasu.

About

You may also like...

Comments are closed.