Jak herbata, to tylko zdrowa i pu-erh!

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez herbaty, przy czym sięga się po nią przede wszystkim jako napój do posiłku. Nie jest to rozwiązanie dobre pod żadnym względem.

Czarna herbata nie jest zdrowa!

Choć nawet w pomniejszych sklepach spożywczych znaleźć można wszystkie rodzaje herbat: czarną, czerwoną, zieloną i białą, niekwestionowany prym wiedzie herbata czarna, którą zwykle pije się w dużych ilościach. Tymczasem lekarze ostrzegają, że napój ten zawiera spore ilości kofeiny i pity w nadmiarze, może szkodzić sercu. Jeszcze gorszym wyjściem jest popijanie jedzenia herbatą, gdyż znacząco spowalnia to trawienie, a nawet wzmaga zachodzenie procesów gnilnych w jelitach! Dużo lepiej będzie więc sięgać po zdrowsze gatunki herbat – a są nimi wszystkie wymienione obok czarnej, zwłaszcza że niektóre z nich poprawiają trawienie. Słynie z tego zwłaszcza herbata pu erh, czyli herbata czerwona.

Nie tylko dla odchudzających się

Po herbatę pu erh chętnie sięgają osoby pragnące schudnąć, gdyż jest ona nazywana zabójcą tłuszczu. Jednak dzięki temu, że wspiera działanie wątroby i sprzyja wydalaniu toksyn z organizmu, jest godna polecenia dla wszystkich.
Bardzo dobry wybór stanowi też bogata we flawonoidy i antyutleniacze zielona herbata – sekret długowieczności Chińczyków. Również ona poprawia trawienie i wspomaga utrzymanie szczupłej sylwetki, między innymi dzięki temu, że działa silnie odtruwająco i pomaga usuwać nadmiar wody z organizmu. Biała herbata, cechująca się lekkim i łagodnym smakiem, również jest zdrowsza niż czarna.

About

You may also like...

Comments are closed.