Pokal do piwa – wyrafinowany sposób na podanie trunku

W zależności od danego trunku, jego rodzaju oraz miejsca serwowania, wybiera się inne szkło. Ma ono przede wszystkim wyeksponować barwę alkoholu i budować pozytywne wrażenia w przypadku klientów. Dobrym wyborem jest zatem pokal, który sprawi, że piwo zostanie podane w elegancki sposób. 

Czym wyróżniają się pokale?

W gastronomii wyróżnia się trzy rodzaje szkła służące do serwowania piwa. Eksperci klasyfikują je zgodnie z zasadą, że szklanki powinny służyć do podawania lagerów i piw pszenicznych. Kufle wyróżniające się grubszymi ścianami i solidniejszym dnem zazwyczaj służą do serwowania porterów, koźlaków, pilznerów oraz piw miodowych. Pokale natomiast przeznaczone są do podawania ciemnych i intensywnych trunków, lagerów i pilznerów. To jednak niejedyne rozgraniczenie. Pokale stosuje się w wielu przypadkach, także ze względu na czynniki estetyczne. 

Wyróżniają się one na tle tradycyjnych kufli przede wszystkim kształtem. Osadzone są na cienkiej nóżce, przez co stają się eleganckie. Mają subtelniejszy kształt, który sprawdza się w różnego rodzaju obiektach gastronomicznych, w tym hotelach czy restauracjach. Wykonane są także z cieńszego szkła, przez co sprawiają wrażenie optycznie lżejszych – https://sklep.technica.pl/pokale.

Pokal do piwa – efektywne wyeksponowanie trunku 

pokal do piwa

Pokal do piwa wykonany jest ze stosunkowo odpornego materiału. Poprzez jego smukły kształt eksponuje barwę napoju i pozwala na utrzymywanie się aromatycznej piany (tzw. piwnej głowy) przez dłuższy czas. Naczynie to może mieć prostą formę w nurcie minimalizmu lub być bogato zdobione i wyglądem przypominać koniakówki. Ich wygląd znacząco odbiega od widywanych w barach kufli. Estetyką przypominają bardziej cienkie kieliszki do wina osadzone na delikatnej nóżce. 

Pokale sprawią, że serwis będzie bardziej wyrafinowany. To najbardziej eleganckie szkło do podawania piwa, które eksponuje kolor oraz klarowność trunku. Pomimo cienkiego szkła, są wytrzymałe i przy odpowiedniej pielęgnacji będą służyć latami, nie wyszczerbiając się lub odkształcając. 

About

You may also like...

Comments are closed.