Tortownica silikonowa

Tortownica jest niezwykle przydatną formą, ponieważ to właśnie dzięki niej możemy tworzyć wymyślne, pięknie ozdobione torty, które uwielbia większość łasuchów.

Wybór odpowiedniej formy jest trudną decyzją, ponieważ to, z jakiego materiału jest ona wykonana, może mieć znaczący wpływ na jakość przygotowywanych przez nas wypieków.

zestaw tortownic

Na rynku dostępne są różnego rodzaju tortownice: metalowe, silikonowe, a nawet szklane. Wybór tej najlepszej zależy od nas. Warto czasami przetestować kilka różnych form, by móc porównać ich zastosowanie w przypadku różnych rodzajów ciast.

Tortownice silikonowe

W ostatnich latach wysokie tortownice silikonowe z pokrywką cieszą się znaczną popularnością. Ich główną zaletą jest to, że są odporne na wysokie temperatury, a przy tym niezwykle wdzięczne podczas czyszczenia. Dodatkowymi ułatwieniami w tortownicach silikonowych jest zastosowanie np. otwieranych boków, dzięki czemu bez problemu można wyciągać z niej przygotowywane wypieki. Silikon zapobiega też przywieraniu ciasta do ścianek, przez co nic się nie przyklei. Często też silikonowe tortownice posiadają dodatkowe gadżety, które niezwykle cieszą fanów pieczenia. Dostępne są wersje tortownic silikonowych, które dodatkowo wyposażone są np. w szklaną podstawkę. Dzięki niej od razu po upieczeniu możemy wykładać ciasto na stół. Takie rozwiązanie powoduje, że nie trzeba już szukać dodatkowej podstawki czy patery, na której ustawimy ciasto. Silikonowe tortownice świetnie sprawdzą się też w przypadku innych ciast. Zaletą tych form jest również to, że bez obaw możemy je myć w zmywarkach.

About

You may also like...

Comments are closed.