Właściwości zielonej herbaty

Nie ulega wątpliwości, że nie tylko żywność może być dobra dla zdrowia. Na przykład badania pokazują, że sok z arbuza po ciężkim treningu może zapobiec senności. Dlatego warto również nie lekceważyć zdrowotnych właściwości herbaty. Wiesz, że trzy filiżanki herbaty dziennie mogą być dobre dla serca i ciśnienia krwi? Jednak zachowaj umiar, ponieważ nie powinieneś też nadużywać spożywania herbaty.

Istnieje wiele powodów, aby zastąpić filiżankę kawy zieloną herbatą — to naprawdę super napój, który zawiera wiele właściwości zdrowotnych!
Naukowcy wciąż odkrywają nowe efekty zdrowotne dla zielonej herbaty, a najnowsze wyniki pokazują, że jej picie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru.

Wcześniejsze badania wykazały również, że zielona herbata (https://www.krainaherbaty.pl/herbata-zielona) może utrzymać właściwy poziom cholesterolu. Zawiera substancję o nazwie katechina, rodzaj przeciwutleniacza. Lek ten pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu w organizmie. Ma to już miejsce, gdy herbata jest już w żołądku, gdzie lek pomaga zmniejszyć ilość cholesterolu wchłanianego przez organizm.

Zielona herbata ma także zdolność zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym. Trzy filiżanki dziennie tego napoju sprawią, że wysoki poziom flawonoidów zawartych w herbacie pomoże rozłożyć złogi tłuszczowe na przestrzeni lat. Wiadomo również, że zielona herbata zawiera wiele przeciwutleniaczy, które pomagają zapobiegać różnym nowotworom, w tym nowotworom skóry, krwi, prostaty oraz chłoniakom.
Ponadto wysoki poziom przeciwutleniaczy zmniejsza wolne rodniki, które niszczą komórki organizmu. Tak więc zielona herbata może pomóc zachować młodość na dłużej.

About

You may also like...

Comments are closed.