Codzienna porcja witamin

Bez spożywania dużych ilości witamin an pewno trudno jest zachować dobre zdrowie. W jaskiej formie najlepiej je zażywać? CO oprócz witamin decyduje jeszcze o dobrej kondycji zdrowotnej?

Naturalny sok z owoców
Bez wątpienia, ostatnimi czasy zapanowała moda na wyciskane soki. Coraz częściej ludzie kupują wyciskarki, takie jak chociażby niezawodna wyciskarka Kuvings. Obecnie bowiem, przy użyciu takich wyciskarek każdy może szybko i bez większego trudu zrobić sok ze świeżych owoców. Czym jednak różni się sok z wyciskarki Kuvings od kupowanych soków z butelek, bądź też z kartonów?

Na pewno najważniejsza jest świeżość soków naturalnych. Jeśli samodzielnie się je wyciska można mieć pewność co do ich świeżości. Przede wszystkim chodzi o to, że sprzedawane w sklepach soki są produkowane hurtowo. Chodzi nie o to, aby były one zdrowe i świeże, ale aby dały jak najwięcej zarobić.

Czy warto brać suplementy?
Niektórym wydaje się, że nie jedząc owoców również mogą dostarczyć sobie witamin. Jednakże, suplementy nie są w stanie zastąpić świeżych, naturalnych owoców, czy też zrobionych z nich soków.

Oczywiście, nie oznacza to wcale, że należy całkiem rezygnować z suplementów. Jednakże, powinny one tylko uzupełniać dietę. Przydają się na przykład w sytuacji, gdy pojawi się niedobór którejś z witamin. Na co dzień jednak o wiele lepiej jest dostarczać sobie do organizmu witaminy w bardziej naturalnych formach.

About

You may also like...

Comments are closed.