Zastawa stołowa dla dużej rodziny

Pięknie nakryty stół to bez wątpienia wspaniała zachęta do posiłku. Potrawy smakuję o wiele lepiej, jeśli zostaną podane na ładnych talerzach w asyście współgrających serwetek czy nietuzinkowego obrusu. Jak zatem wybrać zastawę stołową dla dużej rodziny, aby każdy mógł się cieszyć smacznym obiadem w gronie najbliższych?

Liczba ma znaczenie

Standardowy zestaw stołowy przeznaczony jest dla 12 osób, choć oczywiście można kupić zastawy dla mniejszej lub znacznie większej rodziny. W skład typowego zestawu obiadowego wchodzą:

  • talerze głębokie,
  • talerze płytki,
  • talerzyki deserowe,
  • salaterki,
  • sosjerka luminarc.

Ważne jest mycie 

Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach posiadanie zmywarki to zupełna norma. Warto zatem sprawdzić czy kupowana zastawa stołowa Luminarc może być myta w ten sposób.

Zwykle dobrej jakości talerze Luminarc są stosunkowo odporne na działanie bardzo wysokich temperatur oraz mocnych detergentów przeznaczonych do stosowania w zmywarkach. Warto o tym pamietać, gdyż niektóre zastawy stołowe posiadają mogą ulec zmatowieniu lub nieestetycznemu zatarciu w rakcie mechanicznego mycia. 

Względy praktyczne

Dobrej jakości zastawa stołowa Luminarc dla dużej rodziny będzie prawdopodobnie służyć przez długie lata. Podczas zakupów warto zatem mieć na uwadze zarówno jej kolor, jak i wagę oraz solidność. Niezwykle istotna jest także forma serwisu Luminarc. Te nieco bardziej dekoracyjne są nie tylko bardzo trwałe, ale również doskonale się prezentują na stole.

Zastawy stołowe oraz inne akcesoria kuchenne można zakupić między innymi na stronie GastroPuls.pl.

This entry was posted in .

About

You may also like...

Comments are closed.