Zmień nawyki żywieniowe pełną parą!

Cały świat oszalał na punkcie zdrowego stylu życia – składa się na niego nie tylko aktywność fizyczna, ale również sposób odżywiania. Pierwszy etap to uświadomienie sobie, że nawyki, które aktualnie posiadamy nie są dla nas dobre, wręcz nam szkodzą.

Co zrobić, żeby zdrowo jeść?

To pytanie nurtuje wiele osób, ponieważ nie każdy z nas jest dietetykiem i nie posiada specjalistycznej wiedzy na temat tego co powinniśmy, a czego nie powinniśmy jeść. Znamy jednak podstawowe zasady, którymi powinniśmy się kierować. Cukier oraz sól są składnikami, które w nadmiarze potrafią doprowadzić do wielu chorób. Otyłość jest powszechnym zjawiskiem, cukrzycę spotyka się równie często. Jedzenie zbyt tłustych potraw oraz zbyt częste wizyty w restauracjach typu fast food doprowadzą nasz organizm do bardzo złego stanu.

Najważniejsze jest to, żeby kierować się umiarem i systematycznością. Jedzenie pięciu posiłków dziennie oraz unikanie żywności wielokrotnie przetwarzanej okazuje się bardzo owocne.

Jedz lepiej!

Żeby wydobyć smak niektórych potraw warto spróbować przyrządzić je w trochę inny sposób. Odpowiednie naczynie do gotowania na parze, warzywa, chude mięso i pyszny obiad w prosty sposób można przyrządzić w bardzo krótkim czasie. Zazwyczaj, gdy gotujemy warzywa w wodzie, wszystko co w nich najlepsze wylewamy podczas odsączania. Podczas gdy gotowanie na parze pozwala nam zachować wszystkie witaminy i składniki mineralne.

About

You may also like...

Comments are closed.