W jakich szklankach należy podawać kolorowe drinki?

Kolorowe drinki to jedne z najbardziej popularnych napojów alkoholowych, które idealnie sprawdzą się podczas różnego typu okazji. Smaczne i orzeźwiające drinki doskonale sprawdzą się nie tylko podczas karnawału, ale również w upalne dni. Pamiętać należy o tym, że oprócz smaku drinka olbrzymią rolę odgrywa sposób jego podania. Kolorowe drinki potrafią być prawdziwymi dziełami sztuki, dlatego też warto serwować je w elegancki i efektowny sposób.

Najpopularniejsze rodzaje szklanek i kieliszków

Każdy rodzaj drinków podawany jest w nieco inny sposób, dlatego też warto mieć do dyspozycji różne szklanki do drinków. Głównym zadaniem szkła jest oczywiście oddanie charakteru wybranego napoju i podkreślenie jego największych walorów smakowych lub aromatycznych. Jeżeli chodzi o klasyczne whisky z lodem, to warto postawić na niskie szklanki. Napoje tego typu coraz częściej podawane są także w eleganckich kieliszkach. Szerokie i płaskie kieliszki do drinków idealnie nadają się z kolei do popularnej Margarity.

Moda na szkło sodowe

Wybierając kieliszki i szklanki do koktajli warto zwrócić uwagę nie tylko na kształt i pojemność, ale również na rodzaj samego szkła. W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na rewelacyjne szkło sodowe. Szkło tego typu wytwarzane jest z piasku kwarcowego z niewielkim dodatkiem węglanu sodu oraz tlenku wapnia. Szkło sodowe jest bardzo lekkie i stosunkowo tanie, dlatego też tak wielu producentów produkuje właśnie z niego szklanki do koktajli. Sporą zaletą szkła sodowego jest także to, że bez żadnego większego problemu można je zabarwić na dowolny kolor. Jeszcze kilka lat temu królowały wyłącznie transparentne kieliszki do drinków. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda nieco inaczej, dlatego też można pozwolić sobie na zdecydowanie bardziej wyszukane rozwiązania.

This entry was posted in .

About

You may also like...

Comments are closed.